Drugoligowa kibicowska ekstraklasa

Drugoligowa kibicowska ekstraklasa

W tym sezonie drugoligowe rozgrywki zapowiadają się pasjonująco. I nie mówimy tylko o tym, co się będzie działo na murawie. Mamy tu na myśli przede wszystkim to, co wydarzy się na trybunach.

Druga liga w tym sezonie, będzie wyjątkowo dobrze obstawiona, przez zespoły, mające licznych i fanatycznych kibiców. Kto choć raz był na stadionie, ten wie, że bez kolorowych flag, okrzyków i zorganizowanego dopingu, mecz traci na wartości. Bezsprzecznie więc warto jest iść na stadion, gdy grają takie zespoły jak Widzew, GKS Katowice, Elana, Olimpia Elbląg, Resovia czy Stal Rzeszów.

Dodatkowe dreszcze emocji będzie można przeżyć oglądając pojedynek Widzewa (czy zaprzyjaźnionych: Elany oraz Stali Rzeszów) z GKS Katowice, Olimpią Elbląg czy Resovią. Ekipy te, delikatnie rzecz ujmując, nie przepadają za sobą. Jesteśmy też bardzo ciekawi wsparcia, jakie otrzyma drugi zespół Lecha, ale cos nam mówi, że pojedynek z Widzewem, czy Elaną zmobilizuje Poznaniaków, zwłaszcza mając w pamięci ich przepychanki z flagami.

Osobny akapit należy poświęcić pojedynkom w Rzeszowie. Po roku dojdzie bowiem do derbowego starcia pomiędzy ekipami ze stolicy Podkarpacia i emocje na trybunach mogą przyćmić to, co działo się będzie na boisku. Dodatkowy smaczek to powrót Resovi na obiekt przy Wyspiańskiego. Sezon wcześniej Biało-Czerwoni rozgrywali swoje spotkania na miejskim obiekcie Stali i chyba dobrze, że sytuacja ta trwała zaledwie rok.

Ciekawie może też być, gdy Stal Stalowa Wola wreszcie zakończy wygnanie na Izo Arenę w Boguchwale. Kibice Górnika Łęczna także potrafią zaskoczyć, a i pojedynek Bytovii i Gryfa może być niecodziennym wydarzeniem. Jeśli do tego dołożymy fanów Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków, których z pewnością do działania zmobilizuje wizyta GKS Katowice, Widzewa, Lecha czy któregoś z Rzeszowskich składów, to wychodzi nam całkiem zgrabna układanka na kibicowskiej mapie Polski.

Nie oszukujmy się, czasem z boiska wieje nudą, niezależnie od poziomu rozgrywek. My jednak czujemy dreszczyk emocji przed większością ligowych zmagań i uczucie to jest niezależne od pozycji, jakie zespoły będą zajmować w ligowej tabeli. Niejednokrotnie bowiem kibice udowodnili, że potrafią tworzyć niesamowitą atmosferę. I na to w naszej drugiej lidze liczymy.  

Fot: Facebook – Hammersmith Palais Old Skool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *