Przed ligą: Błękitni Stargard

Przed ligą: Błękitni Stargard

Cicho, spokojnie i stabilnie. To hasło przyświeca klubowi z północno-zachodniego zakątka Polski. Po ubiegłorocznej rewolucji Błękitni spokojnie uzupełniają skład i celują w spokojne utrzymanie.

Krajobraz przed startem:

Stabilizacja rozpoczęła się od przedłużenia kontraktu z Adamem Topolskim. Szkoleniowiec wykonał plan w poprzednim sezonie i utrzymał odmłodzony i przemeblowany zespół. Potem sukcesywnie uzupełniano skład wyróżniającymi się zawodnikami okolicznych klubów z niższych lig oraz uzdolnionymi młodzieżowcami.

Transfery:

Z ciekawych transferów warto wspomnieć o Pawle Łysiaku, który zdobył w ubiegłym sezonie 15 bramek w trzecioligowym Bałtyku Koszalin. W sparingach wyróżniał się pozyskany z Legionovii Patryk Paczuk oraz junior Krystian Mądrowski. W Stargardzie jednak najbardziej cieszą się z powrotu po rocznej przerwie Wojciecha Fadeckiego. Popularny „Fady”, w dniu swoich urodzin podpisał roczny kontrakt, a kibice wspominają czasy ich klub walczył z nim w składzie w półfinale Pucharu Polski.

Co nas czeka:

Trudno się spodziewać, aby zawodnicy Adama Topolskiego bili się w tym sezonie o coś więcej niż utrzymanie. Jest to realny cel, a naszym zdaniem Błękitni zdołają urwać kilka punktów faworytom i sprawić niejedną niespodziankę.

Wyniki sparingów:

Miedz Legnica – Błękitni Stargard 2:1 (2:0)

Bramka: Krawczun

Błękitni Stargard – Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0)

Bramki: Krystian Mądrowski, Patryk Paczuk

Chojniczanka – Błękitni Stargard 1:1

Bramka: Patryk Paczuk

Błękitni Stargard – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)

Błękitni Stargard – Świt Skolwin 0:2 (0:0)

Błękitni Stargard – Hutnik Szczecin 8:0 (3:0)

Bramki: 3x Wojciech Fadecki, 2x Piotr Kurbiel, Paweł Łysiak, Karol Jabłoński, Krystian Mądrowski

Chemik Police – Błękitni Stargard 0:4 (0:1)

Bramki: 2x Patryk Paczuk, Wojciech Fadecki, Hubert Sadowski.

Transfery na chwilę obecną:

Przyszli: Paweł Łysiak, Patryk Paczuk (Legionovia Legionowo), Hubert Sadowski (rezerwy Pogoń Szczecin) , Hubert Krawczun (MKS Kluczbork), Konrad Skuza (MKS Kluczbork) , Dominik Sasiak (rezerwy Pogoń Szczecin) , Wojciech Fadecki (Warta Poznań).

Odeszli: Przemysław Brzeziański, Adrian Kwiatkowski, Grzegorz Rogala, Patryk Brzozowski, Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Ogrodowski

Fot: Błekitni – oficjalny Fan page

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *