Przed ligą: Bytovia Bytów

Przed ligą: Bytovia Bytów

Katowice,druga połowa maja. Ostatnia minuta spotkania na Bukowej i bramkarz Andrzej Witan zdobywa zwycięską bramkę dla Bytovi. Tonie w objęciach kolegów, aby po chwili ukryć twarz w rękawicach. Wigry utrzymują się w 1 lidze, Bytovia spada i zaczyna proces gruntownej przebudowy.

Krajobraz przed startem:

Po tym wydarzeniu sytuacja stała się napięta. Mówiło się nawet, iż zespół nie przystąpi do drugoligowych rozgrywek. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i z nowym planem ruszyły przygotowania do kolejnego sezonu. – Będziemy zapraszać do nas ludzi i szukać tych najlepszych. Oczywiście takich, na których nas po prostu stać – mówił po wysoko przegranym sparingu z Lechią Adrian Stawski. Szkoleniowiec „Czarnych Wilków” utrzymał posadę po spadku, ale musiał budować wszystko praktycznie od nowa. – Podejrzewam, że nigdy nie pracowałem tak ciężko, jak teraz będę musiał nad organizacją gry, taktyką, stałymi fragmentami gry – mówił na łamach oficjalnej strony.

Transfery:

Klub pożegnał się z kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy byliby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. W ich miejsce poszukiwano (jak zresztą wszędzie) młodych, zdolnych i niedrogich. Ci młodzi nie są bynajmniej nieopierzonymi żółtodziobami. Stanchev pograł w bułgarskiej młodzieżówce, a Norbert Hołtyń czy Jakub Janik byli blisko ekstraklasowych rozgrywek. Do tego dokooptowano 35 letniego Deleu, który ma się wcielić w rolę profesora.

Co nas czeka:

Większość składu odeszło, lista zawodników przychodzących do klubu jest długa, jak brazylijska telenowela. Bytovia jest więc wielkim znakiem zapytania. Sparingi nie napawają optymizmem, choć do lania od Lechii byśmy za bardzo wagi nie przywiązywali. Czas będzie płynął na korzyść zespołu i z każdym meczem piłkarze powinni się docierać. Może się tylko okazać, że potem czasu na odrabianie strat będzie za mało. Walka o utrzymanie i wypromowanie kilku interesujących zawodników – to naszym zdaniem scenariusz na nadchodzący sezon.

Wyniki Sparingów:

Lechia Gdańsk – Bytovia Bytów 7:1 (6:1)

Bramka: Przemysław Lech

Bytovia Bytów – Bałtyk Koszalin 3:0 (2:0)

Bramki: zawodnik testowany, Daniel Feruga, Adrian Bielawski

Bytovia Bytów – Gwardia Koszalin 5:1 (2:0)

Bramki: Daniel Feruga, zawodnik testowany, Adrian Bielawski, Piotr Giel , Mateusz Szela

Betar Jerozolima – Bytovia Bytów 4:1 (2:1)

Bramka: Adrian Kwiatkowski

Bytovia Bytów – Radunia Stężyca 1:2 (0:1)

Bramka: Adrian Bielawski

Chojniczanka – Bytovia Bytów 3:1 (1:0)

Bramka: Norbert Hołtyń

Transfery na chwilę obecną:

Przyszli: Adrian Kwiatkowski (Błekitni Stargard), Deleu (Chojniczanka), Przemysław Lech, (Garbarnia Kraków), Denislav Stanchev (FK Vereya Stara Zagora), Daniel Feruga (Soła Oświęcim), Michał Rutkowski (Soła Oświęcim), Fabian Lengiewicz (Arka Gdynia), Norbert Hołtyn (Arka Gdynia), Jakub Janik (Wisła Kraków), Adrian Liberadzki (Gryf Wejherowo), Mateusz Szela (Soła Oświęcim), Kacper Kawula (GKS Jastrzębie), Piotr Giel (GKS Tychy), Adrian Bielawski (Olimpia Grudziądz), Karol Czubak (Jantar Ustka), Konrad Syldatk (Warta Poznań).

Odeszli: Diego Bardanca, Filip Burkhardt, Sławomir Duda, Wojciech Wilczyński , Maksymilian Hebel, Andrzej Witan, Bartosz Wolski, Mateusz Kuzimski, Jakub Kuzdra, Patryk Burzyński, Fabian Hiszpański, Tomasz Swędrowski, Dawid Witkowski, Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta, Maciej Dampc, Gracjan Jaroch, Sebastian Kamiński, Mateusz Kuzimski, Łukasz Wróbel.

Foto: Bytoviabytow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *