Przed ligą: Górnik Łęczna

Przed ligą: Górnik Łęczna

Ubiegły sezon w Łęcznej z pewnością nie zaliczą do udanych. Miała być walka o powrót do 1. Ligi, a wyszła trenerska karuzela i rozczarowujące 9. miejsce. Było więc wiadome, że w Górniku latem dojdzie do małej rewolucji i rzeczywiście tak było. Zmiana na stanowisku trenera i przewietrzenie kadry ma przynieść efekty w kolejnym sezonie.

Krajobraz przed startem:

Spora lista zawodników opuszczających klub i równie długi spis nazwisk idących w odwrotnym kierunku. Do tego oczywiście zmiana na ławce trenerskiej. Marcina Broniszewskiego zastąpił Kamil Kiereś, który od razu wziął się do roboty. Niby w Łęcznej nikt nie wywiera presji, jednak nie chce się wierzyć, że włodarze i kibice nie życzyli by sobie awansu na 40-lecie.

Transfery:

Poszukiwanie balansu między doświadczeniem a młodością, który jednocześnie dawał by wysoką jakość gry. Tego obecnie poszukuje trener Kiereś. Wyszukano kilka talentów z Lubelszczyzny, kilku zawodników pozyskano z 1.Ligi, często związanych z regionem. Wszystko ma jednak opierać się na szkielecie stworzonym w poprzednich rozgrywkach. Wszystko spajać ma „nieśmiertelny” Paweł Sasin, dla którego będzie to już siódmy sezon w barwach Górnika (nie licząc półrocznego epizodu w 2011r.).

Co nas czeka:

Ciekawe transfery, stabilne finanse i szkoleniowiec z wizją. Wydaje się, że w Łęcznej znaleziono przepis na sukces. Tyle, że czasem z dobrego przepisu może wyjść pyszne ciasto, a czasem niesmaczny zakalec. Wygląda na to, że wnioski z ubiegłego sezonu zostały wyciągnięte i Górnicy mają solidne atuty do tego, aby włączyć się do walki o awans. Tyle, że podobne apetyty ma kilka innych klubów. Naszym zdaniem co najmniej baraże są w zasięgu klubu z Lubelszczyzny.

Wyniki sparingów:

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Jakub Zagórski

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 3:1 (2:0)

Bramki: Dominik Lewandowski, Aron Stasiak, Krystian Wójcik

Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Bramki: Marcin Stromecki, Paweł Wojciechowski

Radomiak Radom – Górnik Łęczna 0:0

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Przemysław Banaszak (wypożyczenie Widzew Łódź), Karol Mackiewicz (Wigry Suwałki), Michał Goliński (wypożyczenie SMS Łódź), Leandro (Stal Mielec), Dominik Lewandowski (MKS Kluczbork), Paweł Baranowski (Odra Opole), Marcin Stromecki (Znicz Pruszków), Jakub Zagórski (Puszcza Niepołomice), Kamil Pajnowski (Motor Lublin), Adrian Szczerba (Radunia Stężyca), Karol Turek (Orlęta Radzyń Podlaski).

Odeszli: Mateusz Cetnarski, Kacper Jodłowski, Mohamed, Essam, Oleh Borodai, Szymon Klepacki, Jakub Kowalski, Adrian Łuszkiewicz, Marcin Pigiel, Filp Szewczyk, Piotr Rogala, Robert Pisarczuk.

Zdjęcie: Górnik łęczna strona oficjalna www.gornik.leczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *