Przed ligą: Górnik Polkowice

Przed ligą: Górnik Polkowice

Po sześciu latach zespół z Polkowic wraca do drugoligowych rozgrywek. Mimo upływu czasu w kadrze Górnika jest bodajże dwóch zawodników, którzy pamiętają jeszcze zmagania na tym szczeblu. Pamięć ta jest jednak dosyć bolesna, gdyż do wiosennych zmagań w 2014 roku zielono-czarni już nie przystąpili.

Krajobraz przed startem:

Zmieniamy szyld i jedziemy dalej – to hasło jak ulał pasuje do ekipy Enkeleid Dobiego. Górnicy awansowali z III ligi i ani myślą o rewolucji. Bardziej martwią się o budżet i dalekie podróże które czekają na nich w nadchodzącym sezonie. Na drugie nic nie poradzą, ale pierwsze może nieco dziwić. Polkowice bowiem łożą przyzwoicie na swój zespół. Może nie są to kokosy, ale kilka ekip z drugiej ligi może o takich kwotach pomarzyć.

Transfery:

Przede wszystkim zadbano o utrzymanie trzonu zespołu, który wywalczył awans. Gdy to się udało, postanowiono rozglądnąć się za uzdolnionymi zawodnikami, którzy dodatkowo mają status młodzieżowca. Skład uzupełnił utalentowany Eryk Sobkow, który na swoim koncie ma nawet kilka spotkań w Ekstraklasie. Jesteśmy pewni, że ten 22-latek ma jeszcze ambicje przypomnieć się szerszej rzeszy kibiców.

Co nas czeka:

Ciekawy skład, ciekawy trener i transfery stawiające na jakość nie na ilość. Wszyscy w Polkowicach mówią przede wszystkim o utrzymaniu i trudno im się dziwić. Sam szkoleniowiec Górnika przyznał, że musi się nowych rozgrywek „nauczyć” i tyczy się to chyba całego zespołu. Stabilizacja i rozwaga powinna przynieść efekty, a my z uwagą będziemy przyglądać się ofensywnemu duetowi Sobkow – Szuszkiewicz.

Wyniki sparingów:

Falubaz Zielona Góra – Górnik Polkowice 2:3 (1:1)

Bramki: Filip Baranowski, Eryk Sobków, Piotr Azikiewicz

Miedź Legnica – Górnik Polkowice 4:1 (2:0)

Bramka: Michał Bednarski

Zagłębie Lubin – Górnik Polkowice 2:1 (1:0)

Bramka: Eryk Sobkow

Odra Opole – Górnik Polkowice 3:1 (2:0)

Bramka: Michał Bednarski

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Eryk Sobkow (Zagłębie Lubin), Dawid Szymkowiak (Olimpia Grudziądz).

Odeszli: Dawid Świdwa, Wojciech Konefał, Maciej Magdziak, Kamil Olszewski, Bartosz Kocik, Krzysztof Staśkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *