Przed ligą: Pogoń Siedlce

Przed ligą: Pogoń Siedlce

Słaba jesień, świetna wiosna i problemy finansowe. Zmiana trenera i powrót do stawiania na młodzież, najlepiej z regionu. Sporo się dzieje ostatnio w Pogoni, ale dzieje się chyba dobrze. W Siedlcach nie mają jeszcze założonej spółki sportowej, ale mają plan na najbliższe lata.

Krajobraz przed startem:

Pogoń miała fenomenalną wiosnę.. 36 punktów, 15 meczów bez porażki i ostateczne zajęcie 6. Miejsca. Z drugiej strony, z powodów zaległości płacowych z klubem pożegnał się Adrian Paluchowski. Zarząd klubu wyciągnął wnioski i postanowił zmniejszyć wydatki i zadbać o stabilność. Postanowiono mocno postawić na Akademię oraz rozwój zawodników i ich sprzedaż w przyszłości z zyskiem. Niby nic nowego, ale wygląda na to, że Pogoń ma sensowny plan na swój rozwój.

Transfery:

Zgodnie z nową polityką skupiono się na perspektywicznych graczach, którzy może nie od razu, ale wniosą do zespołu nową jakość. Skład ma uzupełnić kilku uzdolnionych zawodników drugiej drużyny. Z drugiej strony pozbyto się zawodników, którzy przyczynili się do udanej wiosennej kampanii. Andrzej Rybski, Adam Mesjasz czy Paweł Łydkowski to zdobywcy wszystkich bramek w czterech ostatnich meczach ubiegłego sezonu. Postanowiono jednak, że ważniejsza jest stabilna sytuacja finansowa i chyba trudno się dziwić.

Co nas czeka:

Nowa Pogoń ma nawiązać do tej sprzed kilku lat, która efektownie wkroczyła do 1. Ligi. Nowa, słuszna koncepcja stawiania na młodych być może przyniesie w kolejnych latach efekty. Liczy się jednak tu i teraz. Ambicje Zarządu i kibiców sięgają wyżej niż drugoligowa przeciętność. Widać to choćby przez dobór sparingpartnerów. Gra z takimi klubami jak Legia, Jagiellonia czy Hapoel dużo da młodym zawodnikom i pozwoli im nabrać pewności przed zmaganiami z teoretycznie silniejszymi rywalami. Naszym zdaniem Pogoń koniec końców może się zakręcić w górnej części tabeli, ale do walki o awans raczej się nie włączy.

Wyniki sparingów:

Pogoń Siedlce – Jaliellonia Białystok 0:3 (0:0)

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Bramka: Adam Mójta

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Bramka: Marcin Kozłowski

Legia Warszawa – Pogoń Siedlce 6:0

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Walków

Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba 0:2 (0:1)

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Patryk Kostyk (Mławianka Mława), Jakub Romanowicz (wypożyczenie z ŁKS Łódź), Bartosz Brodziński (Legia Warszawa), Aya Diouf (Cova da Piedade), Marcin Kozłowski (Świt Nowy Dwór), Kacper Skibicki (wypożyczenie Legia Warszawa), Maciej Firlej (Garbarnia Kraków), Mateusz Kluzek (Ślęza Wrocław), Norbert Wojtuszek (Cracovia – juniorzy).

Odeszli: Dariusz Brągiel, Tomasz Zając, Andrzej Rybski, Maciej Wichtowski, Paweł Łydkowski, Józef Burta, Piotr Krawczyk, Mateusz Bochniak, Adam Mesjasz, Sebastian Pociecha, Kacper Szymankiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *