Przed ligą: Elana Toruń

Przed ligą: Elana Toruń

Beniaminek z Torunia do samego końca bił się o awans do 1. ligi. Ostatecznie do spełnienia marzeń zabrakło dwóch punktów. W lecie z zespołu odszedł trener Rafał Górak, który porzucił swój autorski projekt na Elanę i ruszył na pomoc GKS Katowice. Stery przejął był szkoleniowiec Wigier Suwałki – Ariel Jakubowski

Krajobraz przed startem:

Włodarze Elany nie kryją swoich dużych ambicji. Wydaje się jednak, że bardziej od awansu na wyrost wolą stawiać na systematyczny rozwój oparty na młodych zawodników Akademii. Plan całkiem rozsądny, aczkolwiek sami trenerzy podkreślają, że będzie to dość długi proces. Tymczasem w Toruniu dba się również o dalszy rozwój infrastruktury.

Transfery:

Zespół opuściło kilku ważnych zawodników. W ich miejsce starano się pozyskać co najmniej godnych zastępców, przy jednoczesnym poszukiwaniu graczy ze statusem młodzieżowca. Jednocześnie Ariel Jakubowski dość mocno mieszał w składzie i szukał swoim zawodnikom nowych pozycji. Ma to zapewnić maksymalne wykorzystanie potencjału który obecnie posiada Elana.

Co nas czeka:

Ciężko jest wejść w buty Rafała Góraka. Ciężko też będzie kontynuować jego pomysły, kiedy samego szkoleniowca nie ma już w klubie. Dotychczas Elana rok po roku notowała progres i kontynuacja tego trendu będzie chyba wymagana od trenera Jakubowskiego. W Toruniu na pewno myślą o awansie, ale też umieją liczyć. I liczą chyba na miejsce w barażach. A to wydaje się do osiągnięcia.

Wyniki sparingów:

Arka Gdynia – Elana Toruń 3:1 (1:1)

Bramka: Mateusz Stryjewski

Elana Toruń – Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:2)

Bramki: Mariusz Kryszak, Jan Andrzejewski, zawodnik testowany

Elana Toruń – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: Bartosz Machaj

Elana Toruń – Chrobry Głogów 0:3 (0:2)

Elana Toruń – Mieszko Gniezno 2:0 (0:0)

Bramki: Damian Lenkiewicz, Bartosz Machaj

Elana Toruń – KP Starogard 2:0

Bramki: Przemysław Mycan, Michał Bierzało

Lechia Gdańsk – Elana Toruń 3:0

Elana Toruń – KKS Kalisz 1:2 (0:0)

Bramka: Mateusz Stryjewski

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Jakub Święciński (Ursus Warszawa), Przemysław Mycan (Falubaz Zielona Góra), Bartosz Machaj (Chrobry Głogów), Krzysztof Kołodziej (Lech II Poznań), Jakub Knut (KP Starogard Gdański), Michał Bierzało (Siarka Tarnobrzeg).

Odeszli: Jon Errasti, Maciej Buławski, Patryk Nowicki, Arkadiusz Maj, Adrian Pytlik, Maciej Stefanowicz, Bartosz Mrozek, Daniel Ciechański, Artur Lenartowski, Maciej Felsch, Michał Kołodziejski, Mateusz Stąporski, Krzysztof Wołkowicz.

Fot: Pogoń Siedlce mkppogonsiedlce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *