Przed ligą: Stal Stalowa Wola

Przed ligą: Stal Stalowa Wola

Siódme miejsce na koniec poprzedniego sezonu to spore dokonanie zawodników ze Stalowej Woli. Tym bardziej, że cały czas grali oni praktycznie na wyjeździe, ponieważ remont stadionu przeciągał się w nieskończoność. W lecie uzupełniono skład i wydaje się, że wraz z powrotem na własne śmieci, Stalówka będzie jeszcze silniejsza.

Krajobraz przed startem:

Stal to co najmniej solidny, drugoligowy zespół. W ubiegłym sezonie pokazał całkiem przyjemną piłkę i wypromował kilku graczy do lepszych zespołów. Trener Wojciech Fabianowski ma pomysł i umie do niego przekonać swoich podopiecznych. Na duży plus należy zaliczyć dobór sparingpartnerów, ze słynnym AEK Ateny.

Transfery:

Odejście Michała Trąbki może być osłabieniem zespołu, ale jednocześnie był to czytelny sygnał dla innych zawodników, że Stal to ekipa, z której można się wypromować. Łatwiej więc było pozyskać perspektywicznego Łukasza Zjawińskiego, czy mającego na swoim koncie występy w Ekstraklasie Michała Fidziukiewicza. Nie są to może gwiazdy, ale można powiedzieć, że zespół został wzmocniony.

Co nas czeka:

Przede wszystkim kibiców ze Stalowej Woli czeka powrót na swój stadion. Kolejne opóźnienia doprowadzały ich do szału i nico dezorganizowały działania klubu. To ma się skończyć już w październiku, choć na Izo Arenie w Boguchwale zespół prezentował się całkiem dobrze. Ciekawe transfery, sztab szkoleniowy z pomysłem. To sprawia, że baraże o pierwszą ligę wydają się być spokojnie w zasięgu Stalówki.

Wyniki sparingów:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 3:1 (3:0)

Bramka: Robert Dadok

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

Bramka: Michał Mistrzyk

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Stal Stalowa Wola – Wólczanka Wólka Pełkińska 3:1 (1:1)

Bramki: Piotr Witasik, Łukasz Zjawiński, Bartłomiej Ciepiela

Stal Stalowa Wola – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (1:0)

Bramki: Michał Fidziukiewicz, Michał Płonka

Stal Stalowa Wola – AEK Ateny 1:1 (1:0)

Bramka: Michał Fidziukiewicz

Stal Stalowa Wola – Hapoel Katamon Jerusalem FC 0:1 (0:1)

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Filip Wojcik (Garbarnia Kraków), Łukasz Zjawiński (Legia II Warszawa), Rafał Michalik (Czarni Połaniec), Michał Fidziukiewicz (Olimpia Elbląg), Michał Płonka (Rozwój Katowice), Piotr Witasik (Olimpia Grudziądz), Bartłomiej Ciepiela (wypożyczenie Legia Warszawa).

Odeszli: Adrian Dziubiński, Michał Trąbka, Grzegorz Janiszewski, Michał Kitliński, Sebastian Łętocha, Fryderyk Stasiak, Andrzej Trubeha.

Zdjęcie: www.stal1938.pl Oficjalna strona Stali Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *