Przed ligą: Widzew Łódź

Przed ligą: Widzew Łódź

O Widzewie napisaliśmy już kilka dni temu (tekst można znaleźć tutaj) i niewiele więcej można do tego tekstu dodać. Efektowne transfery, kolejny rekord sprzedanych karnetów i obiecujące wyniki spotkań kontrolnych. To musi przynieść konkretne efekty w nadchodzących rozgrywkach. Musi – bo Łodzianie są po prostu skazani na sukces.

Krajobraz przed startem:

Niewiarygodna ilość aż szesnastu remisów sprawiła, że RTS musiał przesunąć marzenia o awansie o kolejny rok. Była to prawdziwa tragedia utytułowanego klubu, z której musiano wyciągnąć wnioski. Tradycyjna wymiana kadry zawodniczej i szkoleniowej to było za mało. Głową zapłacił także Dyrektor Sportowy i Prezes. A nowy prezes znowu dokonał zmiany na ławce trenerskiej. Bez wątpienia o Widzewie było głośno w ostatnich tygodniach.

Transfery:

Jak na tę klasę rozgrywkową transfery Widzewa to prawdziwy kosmos i w Łodzi tworzy się drugoligowe Galacticos. Nikt jednak nie ukrywa, że skład jest budowany już z myślą nawet o Ekstraklasie. Z przodu trener Kaczmarek ma prawdziwe kłopoty bogactwa, jednak im bliżej bramki, tym jest nieco gorzej. Tyle, że jak się ma w składzie Przemysława Kitę i Marcina Robaka to można liczyć, że zespół strzeli zawsze więcej bramek niż straci.

Co nas czeka:

Pierwsza liga albo śmierć! Nie chcemy nawet myśleć co by się stało w klubie z Alei Piłsudskiego, gdyby awans nie stał się faktem. Nawet promocja przez baraże będzie rozpatrywana w kategoriach porażki. W Łodzi ciśnienie jest ogromne i jak pokazały minione rozgrywki, ta presja często pętała nogi zawodników. Nie chce nam się jednak wierzyć, że w przyszłym sezonie zobaczymy zawodników RTS-u na drugoligowych boiskach. Choć pewnie napisalibyśmy to samo rok temu.

Wyniki sparingów:

Lech Poznań – Widzew Łódź 3:0 (1:0)

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:1 (0:1)

Bramka: Marcel Stefaniak

Widzew Łódź – Chrobry Głogów 3:2 (2:0)

Bramki: 2x Daniel Mąka, Adam Radwański

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)

Bramki 2x Rafał Wolsztyński

Widzew Łódź – MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0)

Bramki: 2x Marcin Robak, Rafał Wolsztyński, Daniel Tanżyna

Warta Sieradz – Widzew Łódź 2:9 (2:3)

Bramki: 4x Przemysław Kita, 2x Daniel Mąka, 2x Rafał Wolsztyński, Chris Mandiangu

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Marcin Robak (Śląsk Wrocław), Łukasz Zejdler (Chrobry Głogów), Sebastian Rudol (OSK Gheorghe), Przemysław Kita (Olimpia Grudziądz), Marcel Gąsior (Stal Mielec), Chris Mandiangu (Septemwri Sofia), Wojciech Pawłowski (Górnik Zabrze), Bartłomiej Poczobut (GKS Katowice).

Odeszli: Marek Ziuziak, Mateusz Michalski, Radosław Sylwestrzak, Przemysław Banaszak, Kohei Kato, Maciej Kazimierowicz, Dario Kristo, Simonas Paulius, Kacper Falon, Daniel Świderski, Maciej Humerski, Tomasz Wełna.

Zdjęcie: www.blekitni.stargard.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *