Przed ligą: Lech II Poznań

Przed ligą: Lech II Poznań

Druga drużyna Lecha zameldowała się w II lidze, zostawiając w polu silny KKS Kalisz czy Radunie Stężyca. Tym samym ekipa z Poznania jest najwyżej grającą drużyną rezerw. Tak wysoki poziom rozgrywek będzie z pewnością doskonałym miejscem na rozwój dla uzdolnionej młodzieży ze słynnej już akademii Lecha. Ciekawe jednak jak na cały projekt wpłyną spore zmiany, jakie zaszły w drużynie latem.

Krajobraz przed startem:

Dotychczasowy szkoleniowiec drugiego zespołu prowadzi obecnie pierwszą drużynę Kolejorza. Poszukiwano więc jakiegoś rozwiązania, które z jednej strony wniosłoby odrobinę świeżości, z drugiej utrzymałyby dotychczasowy, tak udany kierunek drużyny. Za sterami postawiono więc doświadczonego Rafała Ulatowskiego, wspomaganego Przemysławem Małeckim. Zaraz po nominacji okazało się, że zespół opuszczą bardziej doświadczeni zawodnicy. Czasu na zgrywanie też nie było i rezerwy Lecha rozegrały zaledwie trzy sparingi, w których nie strzeliły ani jednej bramki.

Transfery:

W tym przypadku trudno mówić o jakiejkolwiek budowie składu. Zespół opuścił Krzysztof Kołodziej a Dariusz Dudka zakończył karierę. Chcąc podwyższyć poziom ligowego doświadczenia, ściągnięto z Lechii Gdańsk Grzegorza Wojtkowiaka. Ma on być profesorem dla uzdolnionej młodzieży, która będzie stanowić trzon drużyny. Wszystko ma być uzupełnione zawodnikami z pierwszego zespołu.

Co nas czeka:

Lech będzie pewnego rodzaju ciekawostką na drugoligowych boiskach. Zespół, który nie musi o nic walczyć, który nie myśli o zabezpieczeniu finansowym i który ma jedynie ogrywać kolejnych graczy dla pierwszego zespołu. Trener Ulatowski musi być bardziej selekcjonerem niż trenerem. Kiedyś był asystentem Leo Beenhakkera, więc ta rola nie jest mu obca. Teoretycznie utrzymanie będzie sukcesem, ale dla nas to zespół-zagadka.

Wyniki sparingów:

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 0:0

Lech II Poznań – Warta Sieradz 0:0

Lech II Poznań – Stomil Olsztyn 0:1 (0:1, 0:0)

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Grzegorz Wojtkowiak (Lechia Gdańsk), Łukasz Radliński (Polonia Środa Wielkopolska), dodatkowo juniorzy z Akademi.

Odeszli: Łukasz Norkowski, Marcin Maćkowiak, Krzysztof Kołodziej, Mateusz Bieniek, Oskar Nowak, Dariusz Dudka, Patryk Ostrowski, Bartosz Zgarda, Szymon Zalewski.

Fot: spkaczkowo.superszkolna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *