Przed ligą: Legionovia Legionowo

Przed ligą: Legionovia Legionowo

Po zaledwie jednym sezonie III ligowej banicji, ekipa z podwarszawskiego Legionowa wróciła na drugoligowe salony. Nie był to jednak powrót łatwy. Losy awansu ważyły się do ostatniej kolejki, a gdzieś w tle mówiono o nie do końca jasnych okolicznościach kilku meczów. Jednak zawodnicy Marcina Sasala wytrzymali ciśnienie i wyprzedzili Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Krajobraz przed startem:

Gdy pojawiła się pierwsza wersja drugoligowego terminarza, to nie było jeszcze jasne czy przeciwnicy będą jeździć do Legionowa czy Aleksandrowa. Legionovia najpóźniej zakończyła rozgrywki i w konsekwencji miała najmniej czasu na letnie przygotowania. Udało się rozegrać kilka ciekawych sparingów, ale sztab szkoleniowy z pewnością by się ucieszył z kilku dodatkowych tygodni.

Transfery:

Największą stratą jest odejście najlepszego strzelca zespołu Piotra Krawczyka. Trudno jednak odmówić, gdy o transfer pyta słynny Górnik Zabrze. Ze względu na możliwości klubu skład postanowiono wzmocnić czy też bardziej uzupełnić ciekawymi graczami z niższych lig. To pomysł może wymuszony, ale naszym zdaniem bardzo ciekawy i będziemy się dokładnie przyglądać jak na tle graczy z ekstraklasową przeszłością będą się prezentować niedawni trzecioligowcy.

Co nas czeka:

Czeka nas, a raczej Legionowie bój o utrzymanie. Z ligi spadają cztery zespoły, ale klubów ze zbliżonym potencjałem do Legionovi jest nieco więcej. Walka będzie więc trwać do końca. Sporo wyjaśni się w pierwszych kolejkach, gdzie podopieczni Marcina Sasala nie trafili na potentatów. Dobry początek może rozpędzić zespół, a ewentualne niepowodzenie bezpowrotnie zepchnąć w dolne rejony tabeli.

Wyniki sparingów:

Legionovia Legionowo – Broń Radom 2:1

Bramki: Adrian Zarzecki, Adam Imiela

Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Legionovia Legionowo – Hapoel Kfar Saba 1:3 (1:2)

Bramka: Patryk Koziara

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Adam Imiela (Broń Radom), Bartosz Gołaszewski (Mazur Ełk), Piotr Maślanka (Polonia Warszawa), Arkadiusz Gajewski (Ruch Wysokie Mazowieckie), Mateusz Małek (Polonia Warszawa), Paweł Błesznowski (KS Łomianki), Bartosz Waleńcik (Motor Lublin).

Odeszli: Piotr Krawczyk, Filip Kowalczyk, Patryk Paczuk, Kacper Górski, Sebastian Weremko, Jakub Kabala.

Fot: Bator Bartłomiej Photography, KS Legionovia Legionowo – Oficjalny Serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *