Przed ligą: Resovia

Przed ligą: Resovia

Ubiegłoroczny beniaminek po cichu i na spokoju zajął bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Trzeba też pamiętać, że Sovia grała co prawda w Rzeszowie, ale na miejskim obiekcie swojego lokalnego rywala. Wychodzi więc, że ten sezon może być jeszcze lepszy.

Krajobraz przed startem:

Z perspektywy Zarządu, fanów ale też postronnych obserwatorów najważniejszy jest powrót Resovi na swój obiekt przy ulicy Wyspiańskiego. Co ważniejsze, obiekt wypiękniał ze środków klubu, sponsorów oraz zbiórki wśród kibiców. To pokazuje jak ważnie jest to miejsce dla lokalnej społeczności i chyba nie trzeba się będzie martwić o domową frekwencję. Patrząc na wyniki oraz przebieg sparingów, chyba też nie trzeba się też martwić o losy drużyny.

Transfery:

Jedyna poważna strata to przenosiny do Arki Gdynia Kamila Antonika. Udało się jednak pozyskać sporą grupę zawodników, którzy mają swoje doświadczenie na II ale i I ligowych boiskach. Mówimy więc o kontynuacji, a nie przebudowie. I to może być bardzo duży atut w rękach Szymona Grabowskiego.

Co nas czeka:

Z pewnością Resovia nie myśli już tylko o utrzymaniu drugoligowego statusu. Patrząc na zmiany w składzie, można powiedzieć, że ma bardziej prawo patrzeć w górę niż w dół tabeli. Wielu ekspertów wskazuje Rzeszowian jako czarnego konia rozgrywek, który przy odrobinie szczęścia może zakręcić się wokół baraży. Naszym zdaniem nie jest to opinia na wyrost, choć mamy przeczucie, że ten poziom rozgrywek będzie mocno nieprzewidywalny.

Wyniki sparingów:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Resovia 1:2 (1:1)

Bramki: Serhij Krykun, Karol Twardowski

MKS Kańczuga – Resovia 0:7 (0:1)

Bramki: Szymon Feret, Matusz Kanor, Mateusz Geniec, Karol Twardowski, Arkadiusz Górka, Maciej Sowa

Stal Mielec – Resovia 1:1 (0:0)

Bramka: Karol Twardowski

Siarka Tarnobrzeg – Resovia 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Bramka: Adrian Dziubiński

Resovia – SK Odeva Lipany 3:0 (1:0)

Bramki: 2x Radosław Adamski, Kamil Radulj

Hutnik Kraków – Resovia 0:0

Stal Sanok – Resovia 1:1 (1:1)

Bramka: Kamil Radulj

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Adrian Dziubiński (Stal Stalowa Wola), Krzysztof Gancarczyk (GKS Jastrzębie), Serhij Krykun (Garbarnia Kraków), Dawid Kubowicz (Siarka Tarnobrzeg), Filip Majchrowicz (Cracovia), Grzegorz Płatek (Siarka Tarnobrzeg), Kamil Radulj (Siarka Tarnobrzeg), Daniel Świderski (Widzew Łódź), Sebastian Zalepa (Wigry Suwałki).

Odeszli: Kamil Antonik, Bartłomiej Banek, Damian Barszczak, Paweł Hass, David Kwiek, Michał Ogrodnik, Przemysław Pyrdek, Jakub Szafar, Mateusz Święchowski, Sebastian Zalepa.

Foto: cwks-resovia.pl Oficjalny Serwis Klubu Resovia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *