Przed ligą: Stal Rzeszów

Przed ligą: Stal Rzeszów

W ubiegłym sezonie Stal biła się o awans do ostatnich minut z Podhalem Nowy Targ. Włodarze klubu z jednej strony głośno mówią o swoich pierwszoligowych ambicjach, z drugiej przyznają, że wyciągnęli wnioski z minionych rozgrywek.

Krajobraz przed startem:

Rozbudowujący się stadion, na którym ma grać solidna drużyna, często przy sztucznym świetle. Do tego rozbudowywana baza treningowa dla młodszych roczników. Brzmi jak dobry, efektowny i przemyślany plan. Zespół był na dwóch kilkudniowych zgrupowaniach, co wskazuje, że trener Janusz Niedźwiedź najbardziej martwi się o zgranie. Jego gracze w sparingach wypadali dość słabo, ale chyba ważniejsze było wytworzenie pewnych automatyzmów.

Transfery:

Patrząc na listę transferową można powiedzieć, że zespół delikatnie odświeżono. Nie doszło do rewolucji, a tacy zawodnicy jak Radosław Sylwestrzak czy Dominik Sadzawicki to jeszcze stosunkowo młodzi i perspektywiczni gracze, którzy mają potencjał i sporo do udowodnienia. Dodatkowo Kaczorowski, 17-letni bramkarz, który grając „uwolni” jedno miejsce młodzieżowca w polu. Po stronie strat mamy nazwiska, które w ubiegłym sezonie nie stanowiły o sile zespołu.

Co nas czeka:

Poprzedni sezon pokazał, że granica między piekłem, a niebem bywa minimalna. Będziemy jednak mierzyć w to, aby w przyszłym sezonie spotkać się w tym miejscu już jako klub pierwszoligowy – odważnie deklaruje Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów. Tyle, że podobne ambicje i chęć do awansu ma kilka innych zespołów. Stal rzeczywiście wypada dość solidnie, natomiast nie ma wiele doświadczenia na drugoligowych boiskach. A to może się okazać kluczowe w ostatecznym rozrachunku.

Wyniki sparingów:

Stal Rzeszów – Partizan Bardejov 2:1 (1:1)

Bramki: Wojciech Reiman, Damian Sierant

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:0

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 3:1 (2:0)

Bramka: Dominik Chromiński

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg 4:2 (3:2)

Bramki: Damian Michalik, Adrian Ligienza, samobójczy, zawodnik testowany

Stal Rzeszów – Znicz Pruszków 2:1 (2:0)

Bramki: 2x Artur Pląskowski

Stal Mielec – Stal Rzeszów 4:0 (1:0, 3:0)

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Wiktor Kaczorowski (Jagiellonia Białystok), Damian Michalik (Raków Częstochowa), Dominik Sadzawicki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Radosław Sylwestrzak (Widzew Łódź), Artur Pląskowski (Podhale Nowy Targ), Aleksander Drobot (Siarka Tarnobrzeg), Sebastian Pociecha (Pogoń Siedlce), Jakub Kądziołka (Sokół Sieniawa).

Odeszli: Aleksander Drobot, Adam Nowak, Łukasz Zagdański, Szymon Kobusiński, Damian Nowacki.

Fot: Rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *