Przed ligą: Garbarnia Kraków

Przed ligą: Garbarnia Kraków

Awans Garbarni do I ligi był miłą niespodzianką dla kibiców, ale organizacyjnie klub nie do końca był w stanie sprostać wymaganiom na tym poziomie rozgrywek. Ograniczone możliwości kadrowe i gra na stadionie Wisły sprawiły, że piękny sen Brązowych trwał zaledwie jeden sezon. Teraz budzą się w drugoligowej rzeczywistości.

Krajobraz przed startem:

Klub pożegnało kilku doświadczonych zawodników, którzy przebyli z nim drogę od III ligi, aż na zaplecze Ekstraklasy. W ich miejsce postanowiono sprowadzić wyróżniających się graczy z niższych klas rozgrywkowych, których dobrze znał nowy szkoleniowiec Garbarni – Łukasz Surma. W sparingach widać było już jego rękę i wydaje się, że zespół będzie grał typowo krakowską piłkę.

Transfery:

Doświadczeni zawodnicy nie chcieli po raz kolejny brać udział w budowaniu zespołu od nowa. Uznali, że ich czas na Rydlówce się skończył. W ich miejsce pozyskano graczy rozwojowych o technicznej inklinacji do gry. Udało się wyciągnąć z Soły Oświęcim wyróżniających się Kamila Kuczaka i Adriana Wójcika. Do tego Watrę opuścił Tomasz Kołbon, który przez trzy lata zdobył 27 bramek i 30 asyst.

Co nas czeka:

Garbarnia wraca na swój stadion na Rydlówce. Wokół obiektu trwają prace deweloperów stawiających kolejne bloki. To otoczenie pasuje jak ulał do sytuacji Brązowych. Ekipa jest w budowie i przed Łukaszem Surmą nie postawiono innego zadania niż utrzymanie. To wydaje się być w zasięgu. My zaś ciekawi jesteśmy jak będzie prezentowała się technicznie grająca Garbarnia w tej jakże siłowej lidze.

Wyniki sparingów:

Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Bramka: Norbert Piszczek

Garbarnia Kraków – Węgrzcanka Węgrzce 5:0 (1:0)

Bramki: 2x Michał Feliks, Adrian Wójcik, Jakub Kowalski, Krzysztof Szewczyk

Garbarnia Kraków – GKS Pniówek Pawłowice 2:0 (2:0)

Bramki: Michał Feliks, Grzegorz Marszalik

Garbarnia Kraków – Wisła Sandomierz 1:0 (0:0)

Bramka: Krzysztof Szewczyk

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)

Bramka: Krzysztof Szewczyk

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Adrian Jurkowski (Wigry Suwałki), Jakub Kowalski (Górnik Łęczna), Dorian Frątczak (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Krystian Kujawa (ROW Rybnik), Tomasz Kołbon (Watra Białka Tatrzańska), Rafał Surmiak (Sokół Sieniawa), Grzegorz Marszalik (Hutnik Kraków), Kamil Kuczak (Soła Oświęcim), Krzysztof Szewczyk (Wiślanie Jaśkowice), Adrian Wójcik (Soła Oświęcim).

Odeszli: Marcin Cabaj, Dawid Nowak, Filip Wójcik, Przemysław Lech, Remigiusz Szywacz, Tomasz Ogar, Krzysztof Kalemba, Serhij Krykun, Wojciech Wojcieszyński, Arkadiusz Garzeł, Paweł Pyciak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *