Przed ligą: Olimpia Elbląg

Przed ligą: Olimpia Elbląg

W maju do ostatniego meczu trwała walka Olimpii o drugoligowy byt. Zapewnił go dopiero w 90 minucie Ołeksyij Prytulak. W Elblągu życzą sobie, aby w tym sezonie zapewnić sobie utrzymanie nieco wcześniej.

Krajobraz przed startem:

Olimpia to klub, wokół którego nie ma wielkiego szumu. Szkoleniowiec Adam Nocoń po cichu dokonał kilku zmian i patrząc na mecze kontrolne wydaje się, że były to zmiany na lepsze. Czas będzie pracował na korzyść drużyny, ale kluczem do sezonu będą pierwsze kolejki. Dobry początek może dać dobry impuls odmłodzonemu zespołowi. Słabszy, spowodować powtórkę z zeszłej jesieni.

Transfery:

Przede wszystkim trzeba było nauczyć się żyć bez 33-letniego snajpera Antona Kolosova. Ukrainiec grał w klubie przy Agrykola 8 przez ponad dekade, gwarantując kilka goli w sezonie. Latem nie zdecydowano się na przedłużenie jego kontraktu i zawodnik przeniósł się do Huragana Morąg. W jego miejsce wypożyczono z Arki gdynia młodego Oskara Ryka, który już w sparingach pokazał, że ma to coś. Wspomagał go będzie doświadczony Bruno Żołądź.

Co nas czeka:

Patrząc na mecze kontrolne i ufając w warsztat Adama Noconia można zakładać spokojne utrzymanie. Niektórzy przebąkują nawet o barażach. Tylko, że Związkowi odmłodzili kadrę, a młodzież często gra w kratkę. Jeśli wszystko „zaskoczy” to w istocie Olimpia może sporo zamieszać. Mniej optymistyczny scenariusz zakłada walkę o ligowy byt.

Wyniki sparingów:

Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

Bramki: Tomasz Lewandowski, Mateusz Szmydt

Elana Toruń – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 0:0

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 2:1 (2:1)

Bramka: Damian Szuprytowski

Olimpia Elbląg – Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

Bramki: Damian Szuprytowski, Przemysław Brychlik

Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: 2x Oskar Ryk, Ołeksij Prytuliak

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Oskar Ryk (Gryf Wejherowo), Michał Bednarski (Arka Gdynia), Bruno Żołądź (Othellos Athienou), Dawid Jabłoński (Radomiak Radom), Michał Miller (Sokół Aleksandrów Łódzki), Przemysław Brychlik (ROW Rybnik).

Odeszli: Wojciech Jurek, Michał Ressel, Jakub Bojas, Oskar Rynkowski, Korneliusz Sochań, Michał Fidziukiewicz, Anton Kołosow, Bartosz Nowicki, Mateusz Szmydt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *