Przed ligą: Skra Częstochowa

Przed ligą: Skra Częstochowa

Ubiegłoroczny beniaminek bezproblemowo zapewnił sobie utrzymanie, ostatecznie plasując się na 11. miejscu. W tym sezonie może nie być już tak łatwo. Przeciwnicy wiedzą na co ich stać, a boisko ze sztuczną trawą nie jest już zaskoczeniem.

Krajobraz przed startem:

W klubie zdają sobie sprawę, że drugi sezon będzie trudniejszy niż poprzedni. Nie mówimy tu tylko o sytuacji na boisku. Władze Skry nie ukrywają, że przez zmiany w sposobie dofinansowania promocji na sport pojawiłą się dziura w budżecie. A pamiętajmy, że już wcześniej ekipa spod Jasnej Góry nie była finansowym potentatem.

Transfery:

Zespół opuściło kilku wyróżniających się graczy, a w ich miejsce zatrudniono zawodników, którzy wydają się być bardziej uzupełnieniem niż wzmocnieniem. Jednak Paweł Ściebura pokazał, że umie wyciągać ze swoich piłkarzy to co najlepsze. Wyniki sparingów świadczą, że może nie będzie tak źle, jednak letnie transfery trzeba zapisać na niewielki minus.

Co nas czeka:

Skrę czeka prawdopodobnie walka o utrzymanie. Tylko, że do podobnego wniosku doszlibyśmy w ubiegłym sezonie, a tymczasem nie było tak źle. Patrzymy jednak na potencjał innych zespołów, zwłaszcza beniaminków i wydaje się nam, że tym razem o cel może być trudniej. W Częstochowie cieszą się grą w II lidze i może ta radość sprawi, że znowu sprawią swoim kibicom miłą niespodziankę.

Wyniki sparingów:

GKS Katowice – Skra Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka: Krzysztof Napora

Skra Częstochowa – Drużyna Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych 1:1 (1:1)

Bramka: Kamil Zalewski

Skra Częstochowa – RKS Radomsko 1:1 (1:1)

Bramka: samobójcza

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)

Skra Częstochowa – Stal Brzeg 1:1 (0:0)

Bramka: zawodnik testowany

Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 2:2 (1:1)

Bramki: Damian Niedojad, Dawid Wolny

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Dawid Wolny(Kotwica Kołobrzeg), Maciej Borycka (Polonia Bytom),, Damian Niedojad (Rozwój Katowice), Przemysław Mońka (Rozwój Katowice)

Odeszli: Damian Nowak, Sebastian Siwek, Piotr Mastalerz, Adrian Musiał, Karol Tomczyk, Sebastian Siwek, Sławomir Ogłaza, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Krzczuk, Michał Kieca, Konrad Poprawa, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Mastalerz, Bartosz Skowron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *