Przed ligą: Znicz Pruszków

Przed ligą: Znicz Pruszków

Znicz w ubiegłym sezonie potrafił i mile zaskoczyć i srodze rozczarować. Ostatecznie dość szybko zapewnił sobie utrzymanie i mógł pozwolić sobie na taką chimeryczność. W Pruszkowie lato przebiegło spokojnie, a zawodnicy w dobrych warunkach mogli przygotować się do ligowych zmagań.

Krajobraz przed startem:

Niewiele mozna było przeczytać o klubie w ostatnim czasie. Trener Andrzej Prawda miał czas, aby popracować ze swoim zespołem i poukładać nowe klocki. Służyć ku temu miały liczne sparingi, w których zawodnicy Znicza prezentowali się całkiem przyzwoicie. Nadmienić trzeba, że w trzech przypadkach byli w stanie odwrócić niekorzystne losy meczu na swoją korzyść.

Transfery:

Skład można powiedzieć, przewietrzono. Kto miał odejść odszedł, za to udało się znaleźć kilka wyróżniających się postaci z niższych lig. Nazwiska może nie powalają, ale też i nie są to gracze zupełnie anonimowi. Jak zwykle w Pruszkowie ponad popisy indywidualne, będzie się liczył kolektyw.

Co nas czeka:

Trudno oczekiwać, aby przy takim ligowym składzie udało sie wywalczyć coś więcej niż utrzymanie. Przy dobrych wiatrach mogą przydażyć się baraże, jednak wydaje się nam, że byłaby to bardziej słabośc faworytów, niż fenomenalna gra Znicza. Może trener Prawda zagra jednak wszystkim na nosie i ustablizuje zespół, który będzie sprawiał problemy wyżej notowanym rywalom?

Wyniki sparingów:

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 2:1 (0:1)

Bramki: Patryk Czarnowski, Karol Noiszewski.

Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków 2:3 (2:1)

Bramki: Karol Noiszewski, Dariusz Zjawiński, Mikołaj Szymański

Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 5:0 (3:0)

Sandecja Nowy Sącz – Znicz Pruszków 2:4 (2:1)

Bramki: 2x Dariusz Zjawiński, 2x Patryk Czarnowski

Hutnik Kraków – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)

Stal Rzeszów – Znicz Pruszków 2:1 (2:0)

Bramka: Peter Drobnak

Znicz Pruszków – Świt Nowy Dwór 0:0

Pelikan Łowicz – Znicz Pruszków –2:4 (1:3)

Bramki: 2x Mikołaj Szymański, Patryk Czarnowski, Paweł Moskwik

Transfery na chwilę obecną:

Przybyli: Robert Obst (Ruch Chorzów), Peter Drobnak (Podhale Nowy Targ), Karol Noiszewski (Raków Częstochowa), Martin Baran (Podhale Nowy Targ), Paweł Moskwik (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Odeszli: Kacper Smoleń, Marcin Smoliński, Tomasz Chałas, Marcin Stromiecki, Mateusz Długołęcki, Przemysław Kocot, Bartłomiej Gajda, Adrian Małachowski, Patryk Kubicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *