Wraca liga!

Wraca liga!

Już chyba wszyscy czekali na start ligi. Ile można karmić się informacjami o transferach i oglądać video ze sparingów? Rusza druga liga i nie boimy się tego napisać – będzie co najmniej tak ciekawie jak w Ekstraklasie. Próbowaliśmy sklecić zapowiedź pierwszej kolejki, ale to trochę jak wróżenie z fusów. Mimo wszystko spróbujemy.

Górnik Polkowice – Błękitni Stargard, sobota 27 lipca g.15:00

Beniaminek kontra ligowi wyjadacze. W Polkowicach nie doszło do wielu zmian, podobnie jak w Stargardzie, więc o braku zgrania czy niewiadomej dla trenerów nie ma mowy. To będzie chyba dobra przetarcie dla trenera Dobi. Będzie się mógł przekonać jak na tle solidnej drugoligowej ekipy wygląda jego zespół.

Elana Toruń – Bytovia Bytów, sobota 27 lipca g.15:30

Ciekawie zapowiada się to spotkanie. Objawienie ubiegłych rozgrywek kontra dość pechowy spadkowicz. Z tym, że o tym co przed rokiem można od razu zapomnieć. Oba zespoły dokonały w lecie sporej przebudowy i zmiany koncepcji. Trudno też opierać się na sparingach, bo w tych trener Jakubowski mieszał w składzie na potęgę.

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce, sobota 27 lipca g.17:00

Kandydat na czarnego konia rozgrywek podejmie zespół, który był rewelacją wiosny. Czy trzeba lepszej zachęty aby udać się na Hetmańską? Co ciekawe, Stal uzupełniła skład, a Pogoń po dobrej rundzie zmienił trenera i koncepcje. Czyli wszystko na odwrót. Odmienne są też cele i ambicje obu klubów. Czy Rzeszowianie uniosą presje i walecznością nadrobią braki w doświadczeniu?

Garbarnia Kraków – Górnik Łęczna, sobota 27 lipca g.17:00

W Krakowie nowy trener wdraża swoją nową koncepcje gry. W Łęcznej podobnie, ale Kamil Kiereś ma zdecydowanie większe doświadczenie niż debiutujący na tym poziomie rozgrywek Łukasz Surma. Garbarnia nic nie musi, Łęczna niby też, ale wydaje nam się, że klub z takim potencjałem, obchodzący okrągłą rocznice, myśli o czymś więcej niż utrzymanie.

Stal Stalowa Wola – Resovia, sobota 27 lipca g.17:00

Pierwsza kolejka i od razu derby Podkarpacia. Z przymrużeniem oka można nawet napisać – derby powiatu Rzeszowskiego, bo Stal gra jeszcze na stadionie w Boguchwale. Może się okazać, że więcej będzie kibiców w biało czerwonych pasiakach niż kibiców ze Stalowej Woli. Składy? Wyrównane, może z delikatnym wskazaniem na gości.

Gryf Wejherowo – Widzew Łódź, sobota 27 lipca, g.18:00

Faworyt może być tylko jeden. Do tego, coś nam się wydaje, że kibice Widzewa spodziewają się wysokiego zwycięstwa i efektownej gry. Gryf skazany jest na pożarcie, aczkolwiek jesteśmy pewni, że zawodnicy Łukasza Kowalskiego nie położą się na boisku. Do tego RTS w sparingach przejawiał dziwną niefrasobliwość w obronie.

Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa, sobota 27 lipca g.18:00

Zawodnicy Legionowi nie mieli za dużo czasu ani na świętowanie awansu, ani na odpoczynek. Zobaczymy, jak poradzi sobie bez Piotra Krawczyka oraz Marcina Burkhardta. Częstochowianie lubią grać z kontry, ale pamiętając jak rozpoczęli ubiegłoroczne rozgrywki, trudno być optymistą.

GKS Katowice – Znicz Pruszków, niedziela 28 lipca, g.13:05 (transmisja w TVP3)

Przed spotkaniem trener Rafał Górak zachęcał kibiców, alby po okresie „obrażenia się” na klub, licznie przybyli na Bukową. Jednak do przywrócenia dobrej atmosfery potrzebne są przed wszystkim dobre wyniki. Terminarz sprzyja aby dobrze wystartować. Jednak każde potknięcie będzie surowo oceniane. Znicz? Przyjeżdża, aby pokazać się z dobrej strony. A z tego czasem biorą się niespodzianki.

Olimpia Elbląg – Lech II Poznań, niedziela 28 lipca g. 19:00

Olimpia to bardo ciekawy zespół, którego potencjał na chwile obecną trudno jest ocenić. Co jednak powiedzieć o rezerwach Lecha, które są największą ligową niewiadomą. Gospodarze dobrze prezentowali się w sparingach, goście rozegrali ich raptem trzy i żadnego nie wygrali. Skład pierwszej „11” nie zna dziś chyba nawet trener Ulatowski. Jak tu przewidywać zatem co się stanie?

Fot: Resovia – oficjalna strona, www.cwks-resovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *