Zapowiedź 2. kolejki

Zapowiedź 2. kolejki

Przed nami druga runda ligowych zmagań. Poprzednia dostarczyła sporo emocji, a przede wszystkim dobrej gry. W tej widzimy również kilka kandydatów na dobre widowiska.

Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków, sobota, 3 sierpnia g. 15:00

Obie ekipy zaczęły od przegranej. Obie porażki miały dosyć podobny przebieg. Wyrównane zawody, odrobina chaosu, a na koniec szczypta szczęścia, czy może przebiegłości po stronie przeciwników. Kolejna przegrana może spowodować, że w klubie pojawi się nerwowość, więc jesteśmy pewni, że i w Częstochowie i Krakowie panowała wielka mobilizacja i chęć rehabilitacji. Co z tego wyjdzie? Tego nie wie nikt, natomiast nie słyszeliśmy, aby Garbarnia do meczu przygotowywała się na sztucznej murawie.

Błękitni Stargard – Elana Toruń, sobota, 3 sierpnia, g. 16:00

Gospodarze dobrze weszli w sezon i odnieśli cenne zwycięstwo w Polkowicach. Tym razem na swoim obiekcie przyjdzie im się spotkać z teoretycznie bardziej wymagającym przeciwnikiem. Elana po zwycięstwie nad Bytovią, będzie chciała przywieźć jakieś punkty ze Stargardem. Naszym zdaniem może to być wyrównane, acz solidne spotkanie. Pewnego też rodzaju sprawdzian, na co stać ekipę Ariela Jakubowskiego w tych rozgrywkach.

Pogoń Siedlce – Resovia, sobota, 3 sierpnia, g. 17:00

Gospodarze w pierwszej serii minimalnie przegrali ze Stalą w Rzeszowie. Teraz na własnym obiekcie zmacać się będą z ich sąsiadem zza między. Pasiaki wyjazd do pobliskiej Boguchwały zaliczą na plus, ale nie było to łatwe zwycięstwo. W ubiegłym sezonie Resovia zwyciężyła na wyjeździe 1:3, ale co ciekawe, w takich samych rozmiarach poległa z Pogonią u siebie.

Gryf Wejherowo – GKS Katowice, sobota, 3 sierpnia, g. 17:00

I gospodarze i goście zaczęli od przegranej. Wydźwięk tych porażek był jednak inny. Gryf w ostatnich minutach dał sobie wyrwać cenne zwycięstwo nad Widzewem, prezentując się przy tym przyzwoicie. GKS po świetnym początku meczu, został brutalnie wypunktowany przez Znicz, aczkolwiek kibice tego klubu zdają sobie sprawę, że zespół jest w budowie. Do Wejherowa w tygodniu przybył Marcin Burkhardt i może to być mocny, pozytywny impuls dla zespołu.

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola, sobota, 3 sierpnia, g.18:00

Andrzej Prawda znalazł skuteczną receptę na GKS, ale na Stalową Wolę trzeba będzie wymyślić coś innego. Goście z Podkarpacia mają swoje ambicje na ten sezon i zostały one mocno podrażnione w pierwszej kolejce. Może z tego wyjść fajne spotkanie. Młodzież z Pruszkowa będzie miała okazje na tle całkiem silnego przeciwnika pokazać się, na co ich stać.

Bytovia Bytów – Widzew Łódź, sobota, 3 sierpnia, g. 18:00

Teoretycznie mecz spadkowicza z pretendentem do awansu powinien być hitem kolejki. Bytovia jednak mocno przewietrzyła w lecie skład. Zmiany spowodowały, że polegli w Toruniu, ale nie zagrali tam złego meczu. Widzew po piorunującej końcówce w Wejherowie, będzie chciał przywieźć kolejny skalp. Ewentualna strata punktów raczej nie wchodzi w grę, ale Bytovia również nie chce rozpoczynać sezonu od dwóch porażek.

Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice, sobota, 3 sierpnia, g. 19:00

Po rozbiciu rezerw Lecha, Olimpii przyjdzie się zmierzyć z kolejnym beniaminkiem – Górnikiem Polkowice. Dwie kolejne wygrane na początek, z pewnością poniosłyby zespół w kolejnych meczach. Górnik jednak nie marnował czasu. W tygodniu rozegrał sparing z zespołem Mouloudia z algierskiej ekstraklasy. Przegrali co prawda 1:2, lecz była to dobra okazja na przećwiczenie nowych wariantów. Czy efekty przyjdą już w Elblągu?

Górnik Łęczna – Lech Poznań, sobota, 3 sierpnia, g. 20:09

Rafał Ulatowski powtarzał po porażce w Elblągu, że jego zawodnicy są w tej lidze, aby się uczyć. W pierwszej kolejce była to bardzo bolesna edukacja, gdyż przyzwoita gra zaowocowała jedynie wysoką porażką. Kolejną lekcję odbędą na wymagającym terenie w Łęcznej. Tyle, że Kamil Kiereś także się uczy swojego zespołu, który dosyć szczęśliwie zwyciężył w Krakowie. Pytanie kto się uczy szybciej?

Stal Rzeszów – Legionovia Legionowo, niedziela, 4 sierpnia, godzina 13:05 (relacja TVP3)

Na koniec, w świetle kamer, zmierzą się dwaj beniaminkowie. Z tym, że przy obu zespołach to określenie może być nieco mylące. Legionovia, to „stary” drugoligowy wyjadacz. Stal zaś głośno sygnalizuje, że ten sezon ma być tylko przejazdem do 1. ligi. Morale i jednych i drugich podbudowały zwycięstwa w pierwszej kolejce. Goście z remisu w Rzeszowie chyba by się cieszyli, gospodarze już niekoniecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *