Mateusz Bondarenko: Tą drogą trzeba iść

Sokół zamyka ligową tabelę, ale z Krakowa przywiózł jeden punkt. Kolejny dobry mecz zaliczył Mateusz Bondarenko, który odkąd został wypożyczony z GKS Jastrzębie, gra od deski do deski. Czy dla zespołu z Ostródy nadejdę wreszcie dobre czasy i czy sam zawodnik wie, co będzie robił po zakończeniu tegorocznych rozgrywek?

Zyskaliście w Krakowie punkt, czy straciliście jeden?

– Ciężko powiedzieć. Przyjechaliśmy tu po trzy punkty, bo nie liczył się dla nas remis czy przegrana. Liczyła się tylko pełna pula. Patrząc w jakiej formie, jak gra i jakich zawodników ma Garbarnia oraz biorąc pod uwagę przebieg meczu, to ten punkt trzeba szanować. Patrząc z punktu widzenia kibica mecz był wyrównany. Nie było aż tak klarownych sytuacji, ale było dużo gry. Myślę, że to był fajny mecz, który toczył się w obie strony.

Ustawiliście sobie ten mecz i Garbarnia grała tak, jak tego chcieliście.

– Wiedzieliśmy, że gospodarze nie stosują prostych środków i staraliśmy się grac wysokim pressingiem praktycznie cały mecz. Jak jesteśmy dobrze poustawiani, to takie wysokie podejście nie kosztuje aż tak wiele sił. Czasem łatwiej się tak gra, niż jakbyśmy się cofnęli i Garbarnia miałaby dużo miejsca. Myślę, że tym ich zaskoczyliśmy, nie spodziewali się że tak zagramy. To jest dla nas wskazówka, że tą drogą trzeba iść. Potrzeba jednak odrobiny szczęścia, przełamania, aby te trzy punkty wreszcie zdobyć na wyjeździe.

Runda powoli się kończy, kończy się też wypożyczenie do Sokoła. Co dalej, bo w Jastrzębiu kibice byli dosyć zdziwieni, że klub zdecydował się na taki krok.

– To są sprawy poza boiskowe. Wiele już przeżyłem, ale nie powiem – sytuacja w Jastrzębiu była dla mnie ciężka i musiałem to sobie poukładać. Co do wypożyczenia do Sokoła, to myślę, że wielu zawodników nie zdecydowało by się podjąć rękawicy. Nie boję się, bo jestem pewny moich umiejętności i chcę mieć okazje to pokazać. Ja mogę pomóc Jastrzębiu na wiosnę, natomiast zobaczymy co będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *