Przed sezonem: Zagłębie II Lubin

Pierwsza ekipa, która zapewniła sobie awans do drugiej ligi to rezerwy Zagłębia Lubin. W silnej śląskiej grupie Miedziowi poczynali sobie na tyle dobrze, że kilka kolejek przed zakończeniem byli już pewni awansu. Co dalej?

Nie ukrywajmy, że z kibicowskiego punktu widzenia kolejna „dwójka” w lidze nie wnosi za wiele. Dużo lepsza frekwencja byłaby po awansie Polonii Bytom czy nawet LKS Goczałkowice Zdrój z Łukaszem Piszczkiem. Jednak jest jak jest i sportowo z takiego obrotu sprawy można się tylko cieszyć. W Lubinie bowiem od dawna mówi się o dobrym szkoleniu młodzieży. Można więc będzie sprawdzić, na ile te opinie maja odzwierciedlenie w rzeczywistości. Będzie też okazja do obejrzenia kilku zawodników pukających do drzwi Ekstraklasy.

Generalnie prowadzenie rezerw nie należy do najłatwiejszych. Mówił o tym Rafał Ulatowski po awansie drugiego zespołu Kolejorza. Skład ciągle się zmienia, trzeba być i trenerem i selekcjonerem. Tak było i w Lubinie. Trener Jarosław Krzyżanowski w całym sezonie dał szanse aż 41 zawodnikom i 6 bramkarzom. Zanotował kilka słabszych spotkań, ale trudno się dziwić przy tak młodej kadrze. Szacunek z pewnością może budzić seria 21 meczów bez porażki.

Na łamach oficjalnej strony sam szkoleniowiec mówi tak: Rezerwy są na samej górze piramidy szkolenia, takim ostatnim krokiem przed awansem do pierwszego zespołu. Nasza rola jest taka, że dostajemy ukształtowanych zawodników i przygotowujemy ich do gry na seniorskim poziomie, bo przeskok z poziomu juniorskiego do seniorskiego jest bardzo duży – tłumaczy trener Miedziowych. – My możemy się pochwalić tym, że jesteśmy świetnie przygotowani motorycznie i taktycznie do każdego spotkania, nadrabiając tym samym niezdobyte jeszcze doświadczenie. Udało nam się grać bardzo dojrzałą piłkę, a warto dodać, że niemal w każdym meczu cały zespół stanowili młodzieżowcy.

Cieszy fakt, że druga liga staje się miejscem, gdzie mogą ogrywać się młodzi i obiecujący zawodnicy. Mimo wszystko dreszczyk emocji będzie podczas „derbów rezerw”, podczas których porównamy trzy wybijające się Akademie w skali kraju. Frekwencja się co prawda z tego powodu nie podniesie. Liczymy jednak, że dla kolejnych młodych zawodników będzie to jeden z etapów drogi do wielkiej piłki. I za to trzymamy kciuki.

Spotkania kontrolne:

Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 3:0

Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice 2:3

Fot: https://www.zaglebie.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *