Przed ligą: GKS Jastrzębie

Cztery sezony trwała przygoda GKS na zapleczu ekstraklasy. Mało kto pamięta, ale Jastrzębian wprowadził tam obecny szkoleniowiec Ruchu Chorzów – Jarosław Skrobacz. Mało kto pamięta te czasy, ale spora rzesza kibiców pamięta rok 2009 rok, kiedy Klub wycofał się z rozgrywek. O mało co historia znowu się nie powtórzyła.

Wiadomo, że atmosfera u spadkowicza zawsze będzie nieciekawa. Jednak po zakończeniu rozgrywek pojawiły się plotki o trudnej sytuacji finansowej Klubu. Po ograniczeniu dotacji z miasta, przyszłość GKS po raz kolejny stanęła ponoć pod znakiem zapytania. Doniesienia te szybko dementowali włodarze, zapewniając, że nie ma zaległości, ani niebezpieczeństwa wycofania z rozgrywek. Kibice jednak patrzyli na wszystko z niepokojem, mając w pamięci sytuację GKS-u, ale tego z Bełchatowa. Brunatni bowiem, także jak spadkowicz, wycofali się z drugiej ligi w zimowej przerwie.

W szatni także doszło do sporych przetasowań. Jastrzębie opuściło czternastu zawodników, zasilając wyżej notowane ekipy. W ich miejsce udało pozyskać się kilku interesujących graczy, ale brakuje jeszcze zgrania. Również wyniki sparingów nie mogą nastrajać optymistycznie.

Na co zatem stać zespół stworzony przez Grzegorza Kurdziela? Chyba sam były asystent Michała Probierza do końca nie wie. Podstawą zapewne będzie utrzymanie, a dalej się zobaczy. – Nadrzędny cel, który sobie wskazaliśmy, udało się nam zrealizować – klub przetrwał, funkcjonuje i pomimo porażki sportowej, jaką niewątpliwie jest spadek do II ligi, nie ma widma upadłości – mówił był już prezes GKS Marcin Ćwikła. I to chyba doskonale podsumowuje to, co dzieje się w obecnie w Jastrzębiu.

Mecze kontrolne:

Śląsk II Wrocław – GKS Jastrzębie 1:0

GKS Jastrzębie – Ruch Chorzów 3:0

Bramki: testowany 5, Dominik Kulawiak, Salvador Pryka

Wisła Kraków – GKS Jastrzębie 3:0

GKS Jastrzębie – Slezský FC Opawa 0:3

GKS Jastrzębie – Skra Częstochowa 2:1

Bramki: testowany, Jakub Kasperowicz

Fot: Oficjalny Fanpage GKS Jastrzębie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *