Przed sezonem: Polonia Warszawa

Podobnie jak w przypadku Ruchu Chorzów, GKS Katowice, ŁKS czy Widzewa, dziwne wygląda określenie beniaminek przy takim klubie jak Polonia Warszawa. Czarne Koszule chyba powoli mają swój trudny okres za sobą i podobnie jak wcześniej wymienione kluby będą chciały awansować do pierwszej ligi.

Generalnie pamiętamy Polonie jak rozpadała się po rządach Ireneusza Króla. Potem były zamieszania z budową nowego stadionu, jakieś groźby pod adresem nowego właściciela. Wydawało się też, że sezon generalnie nie uda się uratować, bo Legionovia była mocnym faworytem do awansu. Tak się to wszystko jednak poobracało (nie chcemy tu wchodzić w teorie spiskowe, ani wspominać transparenty w Legionowie), że ostatecznie Polonia przeskoczyła lokalnego rywala i zameldowała się w drugiej lidze.

Co teraz? Właściciel Gregoire Nitot podsumował sezon na klubowym kanale mówiąc jasno, że celem jest Top 6. Za tym poszły też czyny i kilka ciekawych i znanych nazwisk trafiło w krótkiej letniej przerwie na Konwiktorską. Francuz też chciałby wsparcia kibiców i liczy na średnią frekwencje w Warszawie na ok 1800 osób. Generalnie trzeba przyznać, że wystąpienie Nitota było mocno konkretne, jasne i pokazało, że wreszcie w Polonii panuje jaki taki ład i transparentność. Oby tak dalej. Na pewno z Czarnymi Koszulami w lidze będzie ciekawie.

Spotkania kontrolne:

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:5

Bramki: Krystian Pieczara, Filip Arak, Marcin Kluska, Wojciech Fadecki, Łukasz Piątek

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – 16 lipca (Polonia przełożyła mecz pierwszej kolejki z KKS Kalisz.

Fot. Fanpage Polonia Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *