1. kolejka – niedziela

Po obfitującej w gole sobocie, trzy ciekawe pojedynki niedzielne. Na tym etapie ciężko wnioskować kto może być faworytem, ale z pewnością wiele po obecnym sezonie obiecują sobie sympatycy Motoru Lublin.

O 13:00 wyjazdowe spotkanie wspomnianego Motoru na Ludwinowie. W kwietniu wygrał tu 1:0, ale był to zupełnie inny zespół. Garbarnia oraz trener Musiał ma pewnie w pamięci inauguracje minionych rozgrywek, kiedy to polegli 1:5 w Rzeszowie. Trzy punkty pomogłyby gościom stworzyć pozytywną atmosferę wokół klubu, który w zasadzie budowany jest od nowa. Spotkanie to pokaże TVP Sport.

O 17:00 dwa spotkania. W Kołobrzegu wreszcie będzie się mówić o piłce, a nie o zamieszaniu wokół awansu. Od razu też gospodarze zaczynają z wysokiego C i podejmują spadkowicza z zaplecza Ekstraklasy – Stomil Olsztyn. Dla obu klubów będzie to ciekawa weryfikacja sił i pierwszy poważny test po zmianach. Włodarze Kotwicy zaś będą chcieli takimi spotkaniami przyciągnąć na trybuny jeszcze więcej kibiców i sponsorów.

W Elblągu również nie powinno brakować emocji. Gospodarze wreszcie chcą skuteczniej włączyć się do walki co najmniej o baraże. Goście zaś będą chcieli szybko wrócić tam, skąd właśnie spadli. Na papierze po obu stronach mamy kilka poważnych nazwisk, na ławkach trenerskich szkoleniowców, którzy starają się nadać swoim drużynom jakiś styl. Dwa lata temu Górnik dwukrotnie ograł Olimpię, więc gracze z Elbląga będą mieli szanse na rehabilitacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *