Rezerwy Miedziowych wygrywają na Ludwinowie

Pogoda może nie była idealna do kibicowania, ale do gry jak najbardziej. Mokra murawa (miejscami nasączona wodą) sprzyjała szybkiej wymianie piłek, co akurat preferują oba zespoły. Dzięki temu kibice na Ludwinowie od początku oglądali zacięte i szybkie zawody, mimo że ich ulubieńcy rzadko byli stroną przeważającą.

Co prawda pierwszy groźny strzał oddał Adam Żak, ale goście mogli prowadzić już po 20 minutach. Najpierw piłkę uderzył z dystansu Mateusz Chmarek, ale odbitą piłkę zdołał wybronić Mateusz Bartusik. Po chwili w sukurs golkiperowi gospodarzy przyszedł słupek, ku głośnemu niezadowoleniu ławki rezerwowych Miedziowych.

Piłkarze Brązowych próbowali się odgryzać, ale wraz z upływającym czasem byli spychani do obrony. O ile w pierwszej połowie obraz gry był w miarę wyrównany, o tyle w drugiej połowie coraz trudniej było im przenieść grę w tercję gości. Przeciwnik bowiem podszedł do nich wysoko, zupełnie nie dając rozwinąć skrzydeł. Zawodnicy z Dolnego Śląska sami łatwo wychodzili spod pressingu i konstruowali coraz konkretniejsze ataki. Ich napór przyniósł efekt dziesięć minut po przerwie. Z prawej strony piłkę wrzucił Mateusz Bogacz, a wspomniany Chmarek wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do bramki.

Od tego momentu goście na przemian kradli cenne sekundy oraz nękali defensywę gospodarzy. – Nie obniżaj, koncentracja – dyrygował młodymi zawodnikami Jarosław Krzyżanowski. Ci wykonywali skrupulatnie jego polecenia do ostatniego gwizdka. Pod koniec meczu rzucili się do ataku Brązowi. Dwukrotnie na bramkę uderzał Grzegorz Marszalik, a w pole karne gości ruszył nawet Bartusik. Na niewiele się to jednak stało i Garbarnia przegrała szósty mecz w tym sezonie.

II liga, 30-09-2022

Garbarnia Kraków – Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)
Chmarek 55′.

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Banach, Nakrošius, Marszalik, Słomka, K. Dziedzic (72′ Sutor), Nowak, 29. A. Dziedzic (65′ Purcha), Karbownik (72′ Pranica), Żak.

Zagłębie: Weirauch – Karasiński, Rogalski, Posmyk, Bogacz, Chmarek (70; Kruszelnicki), Kocaba, Kolan, Terlecki (79′ Kizyma), Sobczak (86′ Sochań), Szafranek (86′ Popielec).

Żółte kartki: Marszalik, Nakrošius – Rogalski, Szafranek, Kocaba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *