Gramy 23. kolejkę

Co para to ciekawsza, co mecz to trudniej odgadnąć wynik. Do tego tabela, która zmienia się częściej niż polski system podatkowy i minimalne różnice w tabeli. Panie i Panowie – gramy 23 kolejkę.

Zacznie się w Polkowicach, gdzie mający bardzo nieudaną wiosnę Górnik podejmie wyłącznie remisujący wiosną Stomil. Delikatnie rzecz ujmując nie zanosi się na jakieś porywające widowisko, ale może się mylimy i wreszcie obie drużyny zagrają na miarę swoich potencjałów. Zaraz potem ładnie grająca i słabo punktująca Garbarnia podejmie rewelację wiosny – Znicza Pruszków. Trener Misiura zbudował maszynę do wygrywania, która utemperowała już lidera i mające wysokie aspiracje Czarne Koszule. Czy zepchnie w tabeli Brązowych?

Radunia, która rozegrała świetny mecz w Nowej Hucie podejmie inną ekipę ze strefy spadkowej – Siarkę. Tarnobrzeżanie niby ciułają punkty, ale za wolno. Do tego przegrali w Jastrzębiu i na razie, wraz z rezerwami Zagłębia Lubin prezentują się wiosną przeciętnie. GKS zaś wybiera się do Kalisza, który zaliczył zimny prysznic w domu po przegranej z Motorem. Patrząc na wyniki z innych boisk była szansa wskoczyć nawet na fotel lidera. A tak trzeba bić się z niewygodnym przeciwnikiem.

Motor czeka prestiżowy pojedynek w Siedlcach, gdzie o punkty może być trudniej niż w poprzedniej kolejce. Pogoń to zespół mocno nieprzewidywalny. Potrafi rozegrać super spotkanie, aby potem mocno zejść z tonu. Niemniej jednak do gości z Lublina tracą zaledwie dwa oczka. W stolicy gospodarze muszą wreszcie wziąć się do roboty, bo margines na błędy coraz mniejszy, a ambicje coraz większe. Pierwsze miejsce staje się coraz bardziej w zasięgu, tylko trzeba zacząć regularnie wygrywać.

Olimpia Elbląg wypadła poza strefę barażową po bezbramkowych derbach ze Stomilem. Teraz na Agrykoli 8 pojawią się rezerwy Śląska. Jedynka Wojskowych także gra w sobotę więc zespół nie powinien mieć za dużo wsparcia z Ekstraklasy. No i Kotwica. Na razie dwa wyjazdy i zero punktów i zwycięstwo u siebie. Teoretycznie o punkty z Hutnikiem powinno być łatwo, ale w praktyce goście mogą się postawić. W dwóch wiosennych kolejkach grali na prawdę przyzwoicie. Dopiero z Radunią był kataklizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *